Dmitry Balandin: kazašský národný hrdina

Kazachstan, stratil v rozľahlých stepiach strednej Eurázie, zvlášť nie kazí veľkých športových víťazstiev. Preto je každá medaila z olympijských hier sa stáva veľkým úspechom. A olympijský víťaz získa status národných hrdinov. Plavec Dmitry Balandin v roku 2016 sa pripojiť k ich počtu, senzačné víťazstvo na olympijských hrách v Riu v 200 metrov prsia. Pred tým, on nedosiahol nič také.

Prvé kroky Dmitrij Balandin

Ale viac. Budúce majster sa narodil v roku 1995 v Almaty v Kazachstane. Chlapec bol šťastie vyrastať v tejto rodine športovcov. Jeho matka bola zapojená do korčuľovanie a otec hral skvelý volejbal. Rovnako ako mnoho iných rodičov, Balandin sa rozhodol dať svoje dieťa v sekcii plávanie, zmierniť chlapca. Stalo sa to, keď Dima bol v druhej triede.

Pred tým Dmitry Balandin už navštívil bazén, sledoval z tribúny, ako trénuje svojho staršieho brata. To šlo hladko, a čoskoro nádejný mladík prerástla rámec SDYUSSHOR №4, kde študoval u Marina Gilmutdinova.

Dmitry Rodičia sa odporúča poslať svoju objednávku na špecializované športové internátnej školy, kde bol schopný plne sa sústrediť na tréning a dorásť do skutočne veľkej plavcov. Takže v roku 2008, Balandin bol v opatrovateľských rukách kouča Ivana Golohi, s ktorým pracoval niekoľko rokov.

Juvenilná využije

Ako teenager, talentovaný mladík najprv získal medzinárodné skúsenosti. Vo veku štrnástich rokov sa podieľal na turnaji venovanom legendárny plavec Alexander Popov, ktorý sa konal v Jekaterinburgu. Vyzývavé Kazakhstani zdvihol a poraziť svojich vrstovníkov z Ruska, vyhral svoj prvý medzinárodný trofej. Už tam Dmitry Balandin úplne rozhodnuté o voľbe svojho plaveckého špecializácie. Sústredil sa na prsia prejavoch, kde vie najlepšie vo vzdialenosti 100 a 200 metrov.

, nie je nijak zvlášť stál až do bodu Balandin peer, ale po prechode do skupiny Alexeja Kazakov dosiahnutý určitý pokrok v jeho rozvoji. Mimochodom, toto mentor kazašský pretekár pracuje až do súčasnosti, a nemyslí o sťahovanie do iného vozidla či odchode inej krajiny.

V roku 2011, Dmitry Balandin podieľala na majstrovstvách mládeže Ázie. V prípade, že ohromná sila sa stala plavkyňa z Číny. Rodák z Almaty, Kazachstan nie je zahanbený a dokončil súťaž s striebornú medailu.

Avšak, na globálnej úrovni, Dmitry Balandin vždy zostala pod víťazov, jeho najväčším úspechom bolo štvrté miesto na majstrovstvách sveta medzi juniorov. Avšak, to nie je príliš starosti, pokračuje výcvik, študoval na kazašskej štátnej univerzity.

lomu

V roku 2014, Dmitry Igorevich Balandin pochádzal z útleho veku, a začal hovoriť s dospelými súťaží. Avšak, na začiatku sezóny sa ukázalo rozmazaný ako na konci minulého roka plavec podarilo dostať zranené pošmyknutia na dláždenú podlahou natívneho bazéna.

Avšak, po zotavuje zo zranenia, včera junior sa stal postupne dobyť svet. Začal s šampionátu ázijské, kde bol schopný priniesť niekoľko medailí. Potom Dmitry istotou vyhral turnaj v Hongkongu, kde neboli žiadne vážne súperovi a Balandin, v skutočnosti, súťažiť so sebou samým.

Všetky tieto miestne využije nemal inšpirovať mnoho optimizmu pred Ázijských hrách, kde bol hovoriť rodák z Almaty. Dmitri sám pripustil, že jeho ambície nemá presahovať tej istej mince, a nie nutne zlato.

Avšak, na Ázijských hrách v kazašskej plavec, zrejme posadnutý duchom Michael Phelps. Vzhľadom k tomu, že je v brilantnej štýl vyhral všetky tri svoje osobné disciplíny - 50, 100 a 200 metrov prsia.

národ Hope

Zlatý hetrik Dmitry Balandin na Ázijských hrách urobila nezmazateľný dojem na svojej vlasti. Kazašskej športové úradníci cítil chuť budúcich veľkých víťazstiev a začali hádzať chlap početné dary a peňažné dotácie povzbudiť ho, aby sa pripravili na významných športových štartov štyri roky - olympijských hrách v Riu. Titul medzinárodného majstra športu, veľký bonus, a čo je najdôležitejšie - stála spoločenstvo rozviazal ruky Dmitrij Balandin. Už nemohol starať o tom, ako zarábať na živobytie a plne sa sústrediť na prípravu na preteky.

Pred olympiádou, Dmitry mohol ešte ísť do univerziády v Kórei v roku 2015. On vyhral zlato na 100 metrov a bronz v "päťdesiat dolárov."

Hlavné víťazstvo

Na olympijských hrách v Rio len tie fanaticky-verní fanúšikovia Dmitrij Balandin veril, že on by bol schopný konkurovať americkým a austrálskym plavci. aspoň jeden z druhov najoptimistickejšie plán bol spadajúce do finálovej osmičky.

Na sto metrov Dmitry správal dôstojne, že v prvej desiatke plavcov planéty. Ale nepodarilo preraziť rozhodujúce plávať.

Všetko, čo sa obrátil hore nohami počas svojho prejavu vo vzdialenosti 200 metrov. Zamieril do finále, čo ukazuje výsledok posledného medzi kvalifikáciu. Tu Balandin musel hrať úlohu navyše v boji proti svetových hviezd na olympijské zlato. Avšak, to stalo znova niečo neuveriteľného, ​​a vyhral teplo, odchádzajúci za najlepších amerických a austrálskych plavcov.