Pravidlá ľadového hokeja s loptou. Pravidlá hry hokeja

Hokej patrí medzi tri najobľúbenejšie tímovej hry. V súčasnej dobe sledujú milióny divákov z celého sveta. Jedná sa o veľmi tvrdý a kontaktné hru. Napriek tomu hokejových pravidiel, aby bolo zábavné a vzrušujúce až do posledných sekúnd. Niet divu, že sa predpokladá, že táto hra je predmetom iba skutoční muži.

odrody hokej

V súčasnej dobe existuje niekoľko variantov. Najpopulárnejšie je ľadový hokej. To je tradičnou formou hry, kedy sú zápasy koná na ľadovú plochu. Podložka je gumový disk. Preukazy a kopy vykonané klasickú hokejku. Poddruh tradičné hokej valec hokej. Tu, namiesto obvyklých kolieskových korčuliach sa používajú.

Ďalším variantom hry je hokej na tráve. Tam, kde sú zápasy konajú na syntetickom povrchu (umelý trávnik). Vzhľadom k tomu, projektil sa nepoužíva podložku a pevné gule malej veľkosti. A poddruhy tejto hre je považovaný za krytý hokej. Rozdiel je len v oblasti pokrytej signálom - aplikovanej podlahy.

hokej na ľade je veľmi populárny v Škandinávii. Tu šupka je pevná loptička. Tento poddruh je uvedená hokej pohadzovať, ktorý sa vykonáva pri zníženej oblasti veľkosti.

Kolieskové kľúčové pôsobí ako samostatný varianty hry. On je veľmi populárny v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Argentíne. Palice sú podobné tradičné a korčule kolieskové štvorkolky.

V posledných rokoch sa stala populárnou a florbal. Zápasy sa konajú v sále a hral si s plastovými tyčami. Lopta je vyrobený z ľahkých plastických hmôt.

Sledge hokej - variácie na hry pre osoby so zdravotným postihnutím. Zahrnuté do programu paralympijských hier. Pravidlá hry hokeja každý druh sú podobné, ale existujú zásadné rozdiely. Väčšinou sa jedná o porušovaní a pokuty.

Hokejový

To je tímová hra, ktorá sa koná na ľade. Účelom tohto tradičného hokeja je konfrontácia medzi oboma stranami na korčuliach. Prechádzajúce medzi podložku palice, členovia tímu majú tendenciu hádzať to toľkokrát, koľkokrát v bráne oponenta, takže jej nedotknutej.

História tohto druhu hokej vznikol v Kanade na konci 18. storočia. V týchto dňoch si účastníci zápasy spájané s topánkami pre syr nože lepšie kĺzať na zamrznutej hladine jazera. Spočiatku, puk bola drevená, ale potom sa jeho váha kaučuk alebo dokonca kovové vložky.

Na konci 19. storočia v Montreale, boli publikované prvé všeobecne uznávaných pravidiel hokeja. Od roku 1904, táto hra sa rýchlo presunúť do Európy. Vo Francúzsku, Belgicku, Veľkej Británii, Švajčiarsku, atď V ruskom hokeji sa stala populárnou až v polovici 1940. Stojí za zmienku, že úplne prvá hra zo sovietskeho tímu Kanady v Montreale skončil drvivým víťazstvom pre hostí - 2: 7.

Báza hokej

Zápalky sú vykonávané na miestach s rozmermi ľad krycou:. Na dĺžku - od 56 do 61 m na šírku - 26 - 30 m v amatérskej oblasti 40 bitov vyriešené 20 metrov. pad rohy musia byť zaoblené s polomerom až 8, 5 m.

Pravidlá hokeja definovať nasledujúce rozmery bránky:

• V profesionálnej konštrukcii výtlačného by mal byť 1, 83 m na šírku a 1, 22 m na výšku. Priemer stĺpov je 5 cm.
  • V bráne amatérskych stránok môže mať šírku 1, 5-1, 6 m, výšky - 1-1, 12 m
  • .

Taktiež medzinárodné pravidlá hokeja popisujú dĺžku v prvej línii. V závislosti na konkurencii, sa pohybuje od 2 do 44 3 až 6 m. Cieľová oblasť je obmedzená polomerom 1 až 8 m. Každý hráč musí mať špeciálne zariadenie, a to nielen tvarom, ale aj obrannú muníciou, a to najmä pre brankára.

Pravidlá: hokej

Pravidlá hry obmedzí tímy ponuku na zápas. Každá skupina sa skladá z 20 až 25 ľudí. Zároveň sa na mieste môže byť pre 6 hráčov na oboch stranách, vrátane brankára.

Doba trvania zápasu - 3 obdobie 20 minút. Prestávky na poslednú štvrťhodinu. V prípade, že sa zápas skončil remízou, pridelený sériu prestreliek.

hokejových pravidiel hokej nemá počítať iba cieľ Hlavným rozhodcom zasadnutí. Škrupina je upustilo v prípade, že prekročil bránkovú čiaru. Cieľ je udeľovaná iba po náraze palicu či odskočiť z prehrávača.

Ľadový hokej, sú pravidlá, ktoré umožňujú pevné elektrické pohyby v rámci tejto oblasti, je považovaný za kontakt a nebezpečný šport na ľade. Avšak, väčšina z predpisov položky zaberajú presne sankcie za ich porušenie.

Odstránenie 2 minúty, hokejistu za nešportové správanie, tlačiť súpera na palube narazila na nepriateľské tyč alebo ručné posun bránu, úmyselné blokovanie horizontálne podložky, doba oneskorenia, do rozbehnutého vlaku. Tento malý trest, sa nazýva.

Odstránenie 4 minúty je kladený na hráča pri zranení súper vysokú palicu. Dvojitý menší trest musí byť menovaní v prípade, že rozhodca robil nie diskrétne zloba v rokovaní páchateľa.

Po dobu 5 minút v ľadovom hokeji odstrániť, ak úmyselne nadmerné pevne napáda protivníka. Za udretie koniec páchateľa palicu hráč je diskvalifikovaný zo závodu.

Bandy na ľade

Táto alternatívna forma, tiež známy ako Bandy, predstavuje zimné tím hrať. Zápalky sú držané na ľade v dĺžke od 90 do 110 m a šírke 45 až 55 m Rozmery brány -. 3, 5, 2, 2 metre.

Pravidlá pre hokej s loptou vo vzťahu k zariadeniam a munície sú podobné s pravidlami tradičný vzhľad hre s pukom. Pohyb korčuľovanie by mali byť. Cieľom hry je najvyšší počet hodených gúľ do súperovej bránky.

Prvá zmienka o tomto druhu sú z 20. storočia pred naším letopočtom. e. Podobná hra bola v tom čase veľmi populárne s Egypťanmi a Aztékov. Na zamrznutých rybníkoch bola presunutá do Veľkej Británie v BC 9. storočí. e. V Rusku je hra plná predpisy boli dovezené Peter I.

Pravidlá: hokej na ľade

Prvé pravidlá bola napísaná v Británii, kde hlavnú hra a potom považovaný futbal. To je dôvod, prečo pravidlá pre ľadový hokej s loptou, a futbal sú tak podobné. To sa týka nielen veľkosť poľa, ale mnoho ďalších nuáns.

Hráči musia prejsť medzi sebou loptu palice. Víťazom vyjde je tím, ktorý strelil viac gólov ako súper. V základnej zostavy na každej strane musí byť 11 ľudí. Neobmedzený počet substitúciou.

Trvanie stretnutie - 2 polovice 45 minút. Ak to vyžaduje predpisy, je možné predĺženie (2 po dobu 15 minút) alebo série sankcií.

Bandy, pravidlá sú podobné futbalu, nie je taká kontaktný šport ako svoje klasické variante. Avšak, tu sú hráči tiež odstránené v určitom čase. Trest nadobudnú platnosť po predložení páchateľa zo strany sudcu svoje karty.

Bandy na tráve

Oficiálne súťaže konané pod záštitou medzinárodnej organizácie FIH, ktorá zahŕňa asi 130 krajín. Najobľúbenejšie hra bola v Holandsku, Španielsku, Nemecku, Írsku, Belgicku, Austrálii a Argentíne.

Bandy, boli zaznamenané pravidlá, ktoré v úradných predpisov až do konca 20. storočia, je považovaný za zodpovedajúci variant tradičného velenia hry. V krajinách, ako je India, Malajzia, Pakistane a Južnej Afrike, sa stal národný poklad.

Pravidlá: hokej na tráve

Hlavnými a jedinými objekty prejsť a zásah lopty je putter. Akákoľvek strela dotýkať rukami alebo nohami, je zakázané, môže to urobiť len brankára.

Pravidlá hokeja sú medzi futbalové a hokejové priľahlé niečo. Tu sa pole má dĺžku 91 m a šírku - Veľkosť 50 m brána -. 3, 66 2, 14 metrov. Škrupina je vyrobená z gumy a stlačeného pilín. Guľôčkové priemer sa pohybuje od 71 do 74 cm. Hmotnosť projektilu by nemala byť väčšia ako 163 g

Každý tím má 11 hráčov začínajú hru. Zápas sa vykonáva 2-krát po dobu 35 minút. Cieľ sa počíta v prípade, že liatie sa vykonáva zo zóny štrajku. Tiež hokejovej pravidlá 2014 stanoviť sankcie pre rôzne kategórie porušovaniu: poskytuje zelenej, žltej a červenej karty. Prvý hráč odstráni 2 minúty, druhá - 5, tretí - pred koncom zápasu.