Koľko polovice v basketbale je rozdelený do hry?

je považovaný za dátum narodenia jedného z najpopulárnejších hier v roku 1891. Od tej doby, basketbal prešiel zásadné zmeny, ale jeho popularita z roka na rok rastú iba zvýšenie počtu fanúšikov profesionálnych zápasov, rovnako ako priťahuje mnoho fanúšikov, aby sa pokúsila ruku v takej atraktívnej šport. V tomto ohľade neustále objavujú špeciálne profily a telocvične, rovnako ako populárne správy s pravidlami v basketbale.

Basketbal - hra miliónov

Princíp basketbal je pomerne jednoduchá - v konfrontácii medzi dvoma tímami z 5 hráčov, vyhráva ten, kto strelí najvyšší počet bodov po stretnutí. Ak chcete pridať body v pokladnici svojich tímových hráčov na oboch stranách majú tendenciu hádzať loptu do koša oponenta, v rovnakej dobe, v závislosti na vrhacie oblasti spolieha rôzny počet bodov.

V závislosti od typu súťaže, je odhodlaný a trvania hry. Spoločným rysom je definícia, koľko polovice (v basketbale s názvom štvrtá) Stretnutie bude rozdelené. Každý zápas trvá 4 obdobia sa rovná dobe, po ktorej v prípade zhody, ako predĺženie. V tomto prípade je otázkou, koľko naposledy v basketbale, nemožno dať jednoznačnú odpoveď. Napríklad, najviac populárne v lige - National Basketball Association, štvrtej hre 12 minút, zatiaľ čo väčšina ostatných turnajov stanovenie dĺžky obdobia 10 minút. Koľko polovice v basketbale je rozdelený do hry?

Ako dlho je basketbal?

V priebehu hry sú konštantné malé pauzy, čo je dôvod, prečo ste nikdy nemôže vopred stanoviť, ako dlho rokovania. Koncom roka 4 štvrtiny zápasu možno prehrávať viac času, a v prípade rovnosti bodov na ďalšie - ešte viac. Tréneri každého tímu pri prerušení hry majú možnosť vziať krátku prestávku, zatiaľ čo za nimi zostáva správny výber - či sa má používať, a ak áno, koľko času outs na hru? V basketbale, každá strana dostane príležitosť 5krát vziať pauzu v normálnej hracej doby - dvakrát v prvej polovici, trikrát - v druhom. Aj počas každého trénera nadčasy dostane príležitosť zlomiť ďalšie.

Akékoľvek basketbal hra je spojená s veľkou fyzickou námahou, pretože to, čo tréner má meniť zloženie priebehu rokovaní, čo tiež zvyšuje dobu trvania hry. Poznať stav svojich hráčov, inštruktor určuje, kto príde na miesto a koľko polovice. V basketbale, to je často taktika správnych náhrad prináša konečný úspech tým, že udržuje čerstvosť basketbalisti po dlhú dobu.

V dôsledku toho, vzhľadom k tomu, niekoľko stretnutí arbiter zastaví vykonávanie nájazdy a technickej prestávky medzi štvrtí, z ktorých každá formálne stretnutie v basketbale trvá v priemere asi 1, 5-2 hodín. Milovníci rovnaké, budú môcť určiť, o koľko polovíc v basketbale sa podeliť o svojej hre a aká dĺžka sa môže líšiť tentoraz oveľa voľnejšie. Koľko polovice v basketbale je rozdelený do hry?

najdlhší zápas v histórii

prípady dvoma, tromi alebo viacerými overtimes sú pomerne vzácne v histórii sveta basketbalu. Tak, ako súčasť NBA, ktorá bola založená v júni 1946, oficiálne zaznamenaných len 12 hier, ktoré navyše čas vymenovať viac ako trikrát. Výsledkom je, že najdlhší zápas v zámorí národnej lige bolo stretnutie, "Milwaukee Bucks" a "Seattle SuperSonics", ktorý odhalil najsilnejší až na konci 5. nadčasov.

Ale súčasný svetový rekord uvedený v Guinessovej knihe rekordov, je charita hra v Manile, hlavnom meste Filipín, zamerané výhradne na aktualizáciu záznamov o trvania stretnutia. 24 basketbal po dobu viac ako 120 hodín spokojných divákov vzrušujúca hra, ktorá skončila s neuveriteľným skóre oficiálne stretnutia - 16783: 16732! V snahe zostať na mieste maximálna doba, hráči takmer nestaral o obrane, a jedli, odpočívali a spali v hľadisku vedľa ihriska.