John Isner: životopis tenis

John Isner je jedným z najznámejších tenistov. Americký atlét pôsobí od roku 2007 a získal mnoho prestížnych trofejí. Pri jednom súde, sa stretol s najlepšími rakiet a často nechal ich z podnikania. Jeho vrcholným forehand je považovaný za jeden z najsilnejších na svete. Zároveň Johna neobyčajne vysokú pre rast tohto športu, pre ktorý si vyslúžil prezývku "obrie".

Pozadie športovec

John Isner sa narodil v roku 1985 v Severnej Karolíne. Rodina mala iné dvoch bratov. Baví ma tenis guy začala deväť rokov. Zatiaľ čo jeho rovesníci hrali baseball alebo americký futbal, John poraziť loptu do steny garáže.

Po strednej škole nastúpil na University of Georgia. Kým pokračuje hrať tenis. V prospech univerzity v juniorských turnajoch. V roku 2003 sa prvýkrát zúčastňuje veľkého prestížneho turnaja. Čas od času, hovorí na amatérskych turnajoch vyhral ocenenie. Mnoho trénerov neverí v ňom vzhľadom k jeho výške (208 cm), vhodné pre tenis.

Počiatky kariéry

Vo veku dvadsiatich nakoniec ide do športu. Vstúpil do Asociácie tenisových profesionálov a hrá na medzinárodných turnajoch. V prvom zápase hral proti Dick Norman. Hra bola veľmi napätá. John Isner vyhral tri z prvej hry, ale nakoniec prehral so skóre 6: 7.

V rovnakom roku 2007 športovec vybraný k medzinárodnej súťaži prostredníctvom "Challenger" turnaji. Američan je na prvom mieste a je vo finále ATP Cup. Potom mladý tenista pritiahol medzinárodnú pozornosť médií. Mohol by sa zapíše do histórie tým, že sa ako prvý víťaz dvoch turnajov tejto úrovni v prvej sezóne. Avšak, vo finále sa stretol s Andy Roddick. Súper bol veľmi tvrdý a podarilo sa mu prekonať Iznera, bili do dvoch hier.

Napriek tomu, že prehrá, John Isner urobil obrovský skok v medzinárodnom rebríčku hráčov.

Len za dva týždne, sa vyšplhal na 192. mieste - to nie je zlé pre začiatočníka. O šesť mesiacov neskôr debutoval v turnaji dvojhry, "United dres uvádza Oupen". Ale v počiatočnej fáze partie zvolí svoje najťažšie súper - Roger Federer. Legendárny tenis mladý Iznera Trasa 3: 1.

tenis: John Isner získala nové vrcholy

Vo februári, John sa podieľa na prestížnom turnaji "Saibel Oupen" v Kalifornii a chodia do štvrťfinále. To mu umožňuje vstúpiť do stovky najlepších tenistov na svete. Avšak, toto nasleduje séria neúspechov. Vo Francúzsku bol vyradený v prvej hre, a potom sa fiasko vo Wimbledone.

John Isner rehabilitovaný v lete. Spárované s Mardi Fisch je na prvom mieste v ATP tráve turnaja.

Ďalšie tri roky, John ukázala dobré výsledky v jednotlivých súťažiach. Vezme popredné miesta v takmer všetkých prestížnom turnaji s tvrdým poťahom. V auguste 2015 ide do finále, "Atlanta oupen EIR", kde sa stretol s cyperskou Marcos Baghdatis. John Isner ľahká cesta, dokončil dve sady s výsledkom 6: 3.

V rovnakom roku získal rekord pre seba jedenáste miesto v medzinárodnom rebríčku. A budúci rok, sa vyšplhal na 54. miesto v rebríčku tímov.