Alexei Berezutski: životopis, úspech

Alexei Berezutski - známy ruský futbalový obranca. Hráč národného tímu. Niekoľkonásobný víťaz šampionátu a Super Bowl krajiny.

medzi vodné pólo a basketbal

Alexej Berezuckij sa narodil v Moskve v roku 1982. Má dvojča, ktorý je starší ako on o 20 minút. On je tiež profesionálny futbalista. Teraz sú spolu v prospech klubu CSKA a ruského národného tímu.

Ich matka pracovala ako účtovník a jeho otec - učiteľ telesnej výchovy, tak z lásky k športu mali od detstva. Na základnej škole, spolu s futbalom, ktoré sa zaoberajú vodné pólo. Ale nakoniec sa rozhodla pre futbalovú školu "Change". Ich prvý tréner bol Vladimir Lopatin.

Alex a jeho brat už vystupovali proti rovesníkom vysokých disciplíne a jemné postavy. Vo veku 15 rokov, boli odsunutí z najlepších divízie majstrovstiev mládeže škôl. Brothers myslel vážne zaoberať s futbalom, prešiel na basketbal. Doba školský tím "Torpedo-ZIL" pozval svoje ex-útočník "Avtozavodtsev" Vladimir Kobzeva. Čoskoro slávny tréner Boris Ignatiev začali priťahovať do hier za prvý tím.

debut v profesionálnom športe

V profesionálnym tímom Alexeja Berezutski debutoval v roku 2000. Mu bolo 18 rokov. V prvej divízii, odišiel za "Torpedo-ZIL" v Tomsku v zápase proti miestnemu "Tom". Berezutski zahral v predvolenom lineup. Poveternostné podmienky boli pomerne nefutbolnoy - 7 stupňov Celzia. Výsledkom je, že sa zápas skončil remízou 0: 0. Potom, čo strávil ešte jeden zápas za "Torpedo", Berezutski išiel na hosťovanie do Novorossiysk "Černomorec", rozprávanie v prvej lige. Elitnej ruskej futbalovej Alexeja Berezutski debutoval v marci 2001. Prišiel z lavičky v stretnutí proti Moskve "Spartak". Na samom konci "červeno-bielo" vytiahol víťazstvo 2: 1.

Čoskoro sa hra proti "Rostselmash" Berezutski strelil svoj prvý gól v prvej lige. Jeho presná strela na začiatku druhej polovice uložené "Černomorec" z porážky (1: 1). Celkom strávil 14 novorossiytsev zápasy.

Podľa výsledkov sezóny, "Černomorec" skončil posledný a zostúpil do druhej ligy.

CSKA

V CSKA debutoval v máji 2002, Alexej Berezutski. Biografia atléta v tej dobe bol úplne spojené s futbalom. Obranca opúšťa ihrisko v zápase proti hlavného mesta "Torpedo". Spočiatku, súťaž vo svojej polohe bola vysoká. Berezutski súperil Semberas, Evsikova a Dai, ale nakoniec bol schopný vyhrať miesto v základnej zostavy.

Už v roku 2003 hral vo všetkých zápasov šampionáte od prvej minúty, najprv získal zlaté medaily ruského šampionátu.

S CSKA až teraz prepojený jeho životopis. Alexei Berezutski, ktorého fotografie je pravidelne hity stránky športových novín, klub vyhral šesť ruských šampionátov, päťkrát sa stal strieborný medailista a dvakrát - bronz. 7x vyhral pohár v krajine, šesťkrát sa stala vlastníkom Super Bowl.

Celkovo je "armáda" strávil 317 zápasov a strelil 6 gólov.

UEFA

V európskej aréne úspešne vykonať Alexej Berezutski. Foto obranca vždy v správach CSKA zápasov v Európe. Najúspešnejšia bola sezóna 2004/2005. CSKA začal hrať v Lige majstrov. V druhom kvalifikačné zaoblenou špičkou azerbajdžanská "Neftchi" (0: 0, 2: 0), a tretí - škótskej "Rangers" (2: 1, 1: 1). V skupinovej fáze ruský klub bol v rovnakej skupine s anglickým "Chelsea", portugalskou "Porto" a francúzske "PSG". Po bezgólovej remízy v Portugalsku a domáce víťazstvo nad francúzštinou (2: 0) v Berezutski mužstvá mal každý možnosť pokračovať v boji.

Situácia sa zmenila dve porážky z "Chelsea" (0: 2, 0: 1). Po tom, "CSKA" stratené "prístav" doma. V poslednom kole mali večierok poraziť PSG a spoliehať na to, že portugalská stratiť body v zápase proti Anglicku, ktorí už zaisteného prvé miesto. CSKA zvládol - Semak hetrik, čím sa Moskovčania víťazstvo v Paríži 3: 1. Avšak, "Port" zobral víťazstvo z "Chelsea", asi 5 minút pred záverečným hvizdom. CSKA vzal tretie miesto v skupine, pokračoval výkon v Európskej lige.

"Vojaci" okamžite dať do 1/16 v portugalskom "Benficy" (2: 0, 1: 1) a potom prešiel belehradskej "Partizan" (1: 1, 2: 0) a francúzsky "Osera" (4: 0 0: 2).

V semifinále Rusi na party remizoval s talianskou "Parma" 0: 0, a dom porazil súpera 3: 0. Takže CSKA sa objavil vo finále v Lisabone "Sporting". Po prvom "CSKA" prehrali 0: 1. Zlom nastal v 56. minúte, keď Alexej Berezutski vyrovnáva. Potom Zhirkov a Vágner Love priniesol vec do konca. Víťazný 3: 1. CSKA Moskva - Pohár UEFA.

Tím Ruska

Ruský tím Berezutski pôsobí od roku 2003. Na vrchole jeho úspechu, bol v roku 2008 na majstrovstvách Európy v Rakúsku a Švajčiarsku.

Ruský tím zázračne zasiahol európsky šampionát, dosahujúci euro z druhého miesta, len cez domácu porážku v poslednom kole Britmi.

Euro Rusi súperi boli Španieli, Švédi a Gréci. Vo svojom debutovom zápase Berezutski tím utrpel drvivú porážku Španielska 1: 4. Avšak potom, čo vďaka dvom víťazstvami nad Gréckom (1: 0) a vo Švédsku (2: 0), publikoval v play off z druhého miesta.

Vynikajúci bola štvrtina-finále. Účtu na začiatku druhého polčasu, Pavlyuchenko otvoril. 5 minút pred záverečným hvizdom, holandský zachránil od zabitia van Nisterloy. Víťazom bol stanovený v predĺžení. Torbinski a Arshavin robila Rusku v semifinále.

V boji o prístup k rozhodujúcom kole Euro Rusov opäť postúpil do Španielska (0: 3), čím vyhral bronzovú medailu.